Twój Koszyk:   0 produktów  |  0 pln     Przechowalnia:   0 produktów

Blog

Poznaj ten znak

Poznaj ten znak

 

          Logo "skaczącego króliczka" to gwarancja, że biokosmetyk na żadnym etapie produkcji nie był testowany na zwierzętach.

 

 

 

BLOG - ARCHIWUM 2008

03.11.2008

03.11.2008

Monika:

Tak to się robi w Nowym Jorku

          Biokosmetyki Patyka podbijają serca nowojorczyków. W tym tygodniu oficjalnie otwarty zostanie nowy salon tej marki. BIO URODA miała okazję już zajrzeć do środka. Wnętrze nas oczarowało. Spójrzcie sami.

26.11.2008

Monika:

Kolejna bioinicjatywa

          Istnieje szansa na ujednolicenie wymogów dla kosmetyków organicznych. Od 3 listopada trwają publiczne konsultacje dotyczące pierwszej wersji księgi zobowiązań dla biokosmetyków, nazywanej standardem COSMOS (od COSMetic Organic Standard).

03.10.2008

03.10.2008

Monika:


Patyka w Nowym Jorku

Hej,
Kocham kosmetyki Patyka, jest to marka którą jak wiecie poznałam pracując w Paryżu. Są to fajne produkty dla calej rodziny, a prowadzący firmę ludzie są fajni we współpracy...
A oto ostatni butik bardzo modny w SOHO, Nowy Jork.

24.10.2008

24.10.2008

Monika:

Coś nowego...


...pokazało się u nas w Europie.
Jest to NaTrue - nowy europejski znak dla kosmetyków naturalnych oraz biokosmetyków.

          Szczegółowe kryteria klasyfikacji opracowane zostały przez NaTrue European Interest Grouping for Producers of Natural and Organic Skin Care and Cosmetic Products,

12.09.2008

Strona internetowa i sklep BIO URODA już działają!

  Wydawałoby się, że to żaden kłopot z pierwszym wpisem do bloga, bo w końcu napisałam już wiele artykułów do prasy. A jednak nie jest łatwo. Chcę oficjalnie zainaugurować działalność sklepu BIO URODA i funkcjonowanie serwisu informacyjnego  pod tym samym adresem, które bez rozgłosu istnieją w sieci od ponad dwóch miesięcy. Dziś napiszę więc Wam o źródłach inspiracji, moich i mojej przyjaciółki-wspólniczki Moniki.

30.09.2008

30.09.2008

Monika:


Co się dzieje na rynku biokosmetyków w Stanach Zjednoczonych?
 
          U nas w Europie mamy certyfikaty ECOCERT, BBDH i COSMEBIO, w  Stanach natomiast najważniejsza  jest certyfikacja USDA National Organic Program (USDA NOP).
Spośród  wszystkich wymienionych wyżej jest to bez wątpienia najbardziej wymagająca norma i powiedziałabym bardzo kontrowersyjna, bo trudna do zastosowania w praktyce.

Nasze Marki

               
© 2008-2010 biouroda.pl - biokosmetyki, kosmetyki organiczne, naturalne
Projekt & cms: www.zstudio.pl
Polecamy: Hakom - systemy wentylacji i klimatyzacji Warszawa. Meddev - certyfikacja na wyroby medyczne. Kompleksowa realizacja ogrodzenia Warszawa.